Jakość

Oferowany przez nas księżycowy kamień charakteryzuje się najlepszymi parametrami na rynku, które gwarantują wysoką trwałość i możliwość zastosowania naszych produktów w każdych warunkach klimatycznych. Zapraszamy do zapoznania się poniżej z procesem produkcji oraz parametrami technicznymi naszych produktów.

Poprzez stały monitoring procesu produkcyjnego otrzymacie Państwo z naszej kopalni towar najwyższej jakości. Jakość to nie tylko dobry surowiec ale również odpowiednie podejście do kontrahenta, jego oczekiwań oraz procesu produkcji i dystrybucji. Dla nas najważniejszy jest produkt końcowy i Państwa zadowolenie.

Cechy materiałowe

Złoże łupka „Księżyce” jest największym udokumentowanym złożem łupka w Polsce. Udokumentowane zasoby geologiczne złoża pozwalają na jego nieprzerwaną eksploatację przez ponad 200 lat. Złoża łupkowe zaliczają się do skał metamorficznych (przeobrażonych) oraz powstałych ze skał osadowych w warunkach wysokiej temperatury i ciśnienia. Wiek geologiczny naszego łupka określa się na pograniczu Syluru i Dewonu tj. okres około 420 mln lat temu.

Parametry techniczne Księżycowego Łupka są następujące:

Gęstość objętościowa: średnio 2,72 Mg/m3
Wytrzymałość na ściskanie: min 132 MPa
Nasiąkliwość: max 0,9 %
Mrozoodporność: całkowita

Proces wytwarzania produktów

Skały łupkowe wykazują naturalną podzielność płytkową. Dzieki temu duże płyty i bloki skalne w łatwy sposób są dzielone wzdłuż uławicenia warstw skały. Nasz łupek charakteryzuje się bardzo dobrą podzielnością płytową co sprawia, że surowiec jest obrabiany z minimalną ilością odpadów. Wytwarzane przez nas produkty charakteryzują się stałą i powtarzalną jakością, która wyraża się w gładkości powierzchni płyt, zarówno elewacyjnych jak i ścieżkowych. Wdrożony system kontroli jakości pozwala nam monitorować na bieżąco proces produkcji na każdym etapie. Odpowiednią jakość osiągamy także poprzez szkolenia oraz uświadamianie pracowników, że jakość naszych produktów jest atutem i marką naszej firmy. Dzięki temu wytwarzamy produkty na miarę oczekiwań naszych klientów.

Struktura kamienia

Łupek ze złoża „Księżyce” charakteryzuje się różnorodną barwą od szarej, miodowej do brązowej.

 

Łupek, kamień ogrodowy ozdobny, kamień elewacyjny - Kopalnia Łupka "Księżyce"