DKSM - logo

Płyty formatowe

Kamień ręcznie łupany. Układany na palecie 0,8 x 1,2 m, ofoliowany, spięty paskami PCV.

Kamień formatowy o grubości od 4 do 6 cm

Wymiary płytek: powierzchnia od 25x 25 cm do 80 x 80cm, grubość od 4 do 6 cm.
Ilość na palecie: 1 tona zawiera (10 warstw ≈ 10 m2).

 

Zastosowanie

Kamień formatowy świetnie nadaje się do budowania architektury ogrodowej. Sprawdzi się w przypadku ścieżek, tarasów czy schodów, a nawet do  obłożenia oczka wodnego. Wszystko zależy od tego, jaki ma być ostateczny efekt końcowy. Kamień ten, to ręcznie łupane płyty, więc dokładamy wszelkich starań, aby były wysokiej jakości.
Płyty formatowe mają świetne właściwości fizyko mechaniczne. Są mrozoodporne, odporne na grzyby, mają niską nasiąkliwość. Ich zastosowanie jest różnorakie. Są niezwykle funkcjonalne, przez co będą się sprawdzać w różnych warunkach atmosferycznych. Kamień nie wymaga impregnacji, a barwa pozostaje niezmieniona przez wiele lat. I to wszystko sprawia, że są tak często wybieranym materiałem.
Ścieżka z księżycowego łupka formatowego będzie wyglądać niezwykle urokliwie, ponadczasowo i z pewnością spełni wszystkie wizualne oczekiwania. A na przykład schody obłożone takim kamieniem, sprawiają wrażenie dopracowanych do perfekcji.  Łupek formatowy na ścieżki ogrodowe pasuje do każdego stylu, dlatego jest gwarancją, że zagospodarowana przestrzeń, będzie spójna i sensowna. To niezwykle ważne, ponieważ w otaczającej nas przestrzeni powinniśmy czuć się dobrze, znaleźć oddech i odpoczynek.
Nie ma piękniejszego kamienia, który tak świetnie wkomponuje się otoczenie, a z barwnymi roślinami czy zielenią, stworzy piękny krajobraz.

 

 

POWRÓT DO LISTY PRODUKTÓW
Łupek, kamień ogrodowy ozdobny, kamień elewacyjny - Kopalnia Łupka "Księżyce"